Egyiptom híres az ókori civilizációjáról és a világ néhány legismertebb emlékművéről, itt találhatóak például a Gízai piramisok, a Nagy szfinx és Luxor ókori templomai is, melyeket nem kevesebb, mint ezer évvel ez előtt építettek. Bár a legtöbb turista továbbra is a Nílus menti emlékművek miatt látogat el Egyiptomba, az ország számos búvárkodási lehetőség is nyújt a Vörös-tenger partjai mentén. Egyiptomban, az előbbi látnivalókon és programokon kívül, a turisták részt vehetnek egy izgalmas tevegelésen Sínai-hegységben, a távoli oázisokhoz szervezett túrákon vagy ellátogathatnak a Keleti-sivatag kopt kolostoraihoz.
Kairó egyik legrégebbi mecsetét, az Ibn Túlún-mecsetet Kr.u. 876 és 879 között építették Ahmad ibn Ţūlūn, az Abasszidák helytartójának megbízásából. A mecsetet egy udvar köré építettek, melyet fedett csarnokgalériák öveznek mind a négy oldalról. A minaretet, aminek külső csigalépcsője a híres Szamarrai minaretéra hasonlít, valószínűleg néhány évszázaddal később építették. A közismert „A kém, aki szeretett engem” című James Bond filmet is az Ibn Túlún-mecsetben vették fel.
Dahab Sarm es-Sejktől körülbelül 85 kilométerre található északra az Agaba-öböl partján, a Sínai-hegység déli csúcsához közel. Dahab egykor egy elszigetelt, tengerparti falu volt, ám az 1980-as években hippi törzshellyé vált, s „alternatív üdülőhely” lett belőle, ahol az olcsó szállások keverednek a könnyed életstílussal. A szörfvitorlázási, könnyű búvárkodási és búvárkodási lehetőségek, valamint a teve- és dzsip túrák varázsolják Dahab városát az egyik legnépszerűbb úti céllá a Vörös-tenger partvidékén.
A Líbiai-sivatagban található Szíva-oázis Egyiptom egyik legelszigeteltebb települése, ahol körülbelül 23.000 ember él, többségük a berber nép tagja. Szíva egy régi karavánút mentén fekszik. Az oázis rendkívül fontos volt a kereskedelmi út számára, ugyanis a természetes források és a pálmafák nyújtotta árnyék kellemes pihenést biztosítottak az utazók számára a hosszú, sivatagi út során. A római birodalom összeomlásával Szíva is elkezdett hanyatlani. Az elmúlt évtizedekben a turizmus vált a bevételek legfontosabb forrásává. Sok figyelmet fordítottak az olyan hotelek építésére, melyek a helyi alapanyagokat használják fel és hűek a helyi stílusokhoz is.
A legalább 120.000 ókori egyiptomi antik darabnak otthont adó Egyiptomi Múzeum Kairó egyik top látnivalója. A két szintből álló múzeum földszintjén az idelátogatók megtekinthetik az ókori egyiptomi emberek által használt papiruszok és pénzérmék hatalmas gyűjteményét. Az első szinten pedig az Ókori-Egyiptom utolsó két dinasztiájából származó műtermékeket és a Királyok völgyében talált tárgyi leleteket csodálhatják meg. A múzeum fő látnivalói közé tartoznak a Tutanhamon sírjában talált tárgyak, az úgy nevezett Királyi Múmia Szoba pedig nem kevesebb, mint 27, a fáraói korszakból fennmaradt, királyi múmiát tartalmaz.
Abu Szimbel egy régészeti hely, ahol két hatalmas, sziklába vájt templom is található Egyiptom déli részén a Nasszer-tó nyugati partján. Az ikertemplomokat eredetileg a hegyoldalból faragták ki Nagy Ramszesz uralkodása alatt a Kr.e. 13. században a fáraó és felesége, Nofertari számára. A komplexumot az 1960-as években teljes egészében áthelyezték, amikor is az Asszuáni-gát építésének tervei fenyegették mindkét templom létezését, s tartottak tőle, hogy elsüllyednek a Nasszar-tóban. Az áthelyezés ellenére, Abu Szimbel Egyiptom egyik top turista látványossága maradt.
A Luxorhoz közeli Királyok völgyében építették körülbelül 500 évig, a Kr.e. 16. századtól a Kr.e., 11. századig, a királyok és az Új Királyság előkelőségeinek sírjait. A völgyben 63 sír és kamra található, melyek között vannak egyszerű gödör méretűek, de találunk itt hatalmas sírkomplexumot is, több mint 120 kamrával. A királyi sírokat az egyiptomi mitológiából vett jelenetekkel és a korszak hiedelmeivel és temetési rituáléival kapcsolatos gondolatokkal díszítették. A híres Tutanhamon sír kivételével az összes sírt felnyitották és kirabolták.
A hajókirándulás a Níluson igen népszerű módja Felső-Egyiptom felfedezésének. A Nílus már az ókorban Egyiptom elsődleges kereskedelmi útvonalává vált, így nem meglepő, hogy egy hajókirándulás alkalmával ismerhetjük meg a legjobban Egyiptom történelmét részletesen. Szinte az összes egyiptomi hajóút a Luxor-Aswan útvonalon közlekedik, ami biztonságos, látványos és Egyiptom két legfontosabb városát köti össze. A bátrabb kalandvágyók akár az úgy nevezett Felucca-n (egy kis vitorláson) is lecsoroghatnak a Níluson. A Felucca olyan vitorlás, amit már az ókortól használnak a Níluson. Ezek nem olyan kényelmesek, mint egy luxus hajó, de semmi sem érhet fel egy csendes, felárbócozott hajóval, amit évezredekkel ezelőtt terveztek.
A Vörös-tenger, Egyiptom partjainál, a világ egyik legszebb búvárkodásra alkalmas helye. A Vörös-tenger vize híres a fantasztikus látási viszonyairól és a néhány legegzotikusabb tengeri látnivalóiról. A zátonyok, a hatalmas korall képződményeivel, több ezer különböző tengeri élőlénynek adnak otthont. A Vörös-tenger mindkét oldalán üdülőhelyek sorakoznak. A keleti oldalán és a Sínai-félsziget egy részén húzódik végig Sarm es-Sejk és az új-hippi hasonmása, Dahab. A Vörös-tenger nyugati partján pedig a viszonylag régi, ugyanakkor rendkívül turistabarát Hurghada és számos új üdülőváros helyezkedik el.
Ugyan rettentően lepusztult, mégis kevés olyan lenyűgöző hely van Egyiptomban, mint Karnak. A valaha épített legnagyobb, ókori vallási hely az egyiptomi építészek több generációjának a munkáját mutatja be. A Karnaki templom tulajdonképpen három fő templomból, kisebb elkerített templomokból és számos külső templomból áll. A templomegyüttes Luxortól körülbelül 2,5 kilométerre található északra. Karnak egyik leghíresebb épülete az Oszlopterem, egy 5000 m2 területű csarnok 134 masszív oszloppal, melyeket 16 sorban helyeztek el.
Egyiptom top turista látnivalói vitathatatlanul a Gízai piramisok, amik Kairó délnyugati részének közvetlen közelében találhatóak. A Gízai piramisokat három generáció uralkodása alatt építették. Az egyik piramis Hufu fáraóé, a másik az uralkodásban őt követő második fiáé, Hafré-é, a harmadik pedig Menkauré fáraóé. A gízai nagy piramis, vagy más néven a Hufu-piramis a maga döbbenetes 139 méteres magasságával Egyiptom legnagyobb piramisa, bár a közeli Hafré-piramis magasabbnak tűnik, mivel azt magasabban fekvő területre építették.
Asszuan is jo. A baj, h megfizetheto aron nehez eljutni Egyiptomba, de ha van tippetek erre, szivesen fogadom:)