A világ egyik legnagyobb és egyben legnagyszerűbb városa, Szingapúr, ahol meglepő módon keverednek az ázsiai és európai kultúrák. A várost 1819-ben alapították meg, mint brit kereskedelmi gyarmatot, azonban mióta elnyerte függetlenségét a világ egyik legvirágzóbb városállamává vált, sőt a világ egyik legforgalmasabb kikötőjével is büszkélkedhet.
A bájos, gyarmati épületek mellett több évszázados múltra visszatekintő utcai piacok és modern felhőkarcolók keverednek a városban. A kormány keményen bünteti a szabálysértőket, de azok, akik betartják a törvényeket biztosan le lesznek nyűgözve ettől a multikulturális várostól.
A Marina Bay Sands hatalmas örömet szerez azok számára, akik odáig vannak a rettentő drága üdülőhelyeiért, ugyanis a 2010-ben épület Marina Bay Sands akkoriban a világ legdrágább épületének számított, építése 5,7 milliárd amerikai dollárba került. A Marina Bay Sands üdülőközpontban konkrétan minden megtalálunk, amire egy fantasztikus nyaraláshoz szükségünk van: luxus hotel, éttermek, végeláthatatlan üzletek, Ázsia egyik legnagyobb konferencia központja, színház, múzeum és egyéb szórakoztató központok. Még egy belső műjégpályája is van, amit szintetikus jégből állítottak elő.
A Singapore Flyer egy hatalmas óriáskerék, melynek megszámlálhatatlan előnye a lenyűgöző látványnál kezdődik, ami elénk tárul fentről. Mind a 28 „kapszulája” 28 utas befogadására képes. 2008-as megnyitásakor még a Singapore Flyer volt a világ legmagasabb óriáskereke volt a maga 165 méteres magasságával. Az óriáskerék egyik különleges tulajdonsága, hogy a kerekes székes, rokkant látogatóknak is lehetőségük van arra, hogy a város felett körözzenek. A Flyer melletti bevásárlóközpont háromemeletnyi étteremmel, boltokkal és más szolgáltatásokkal várja a turistákat.
A kínaiak számos isten és egyéb dolgok tiszteletére építenek templomokat, de az úgy nevezett Buddha Foga templom a legszokatlanabb vallási helyek egyike. Az 1980-as évek végén terveztek először buddhista templomot Szingapúr kínai negyedébe, s akkoriban még egy sokkal hagyományosabb templomot képzeltek el a tervezők. Ez időközben valahogy megváltozott, s végül itt, a kínai negyed közepén építették fel a Buddha Foga templomot.
Azoknak az utazóknak, akik kedvelik az éjszakai életet, de már elegük van a klubokból és bárokból, remek programlehetőségnek ígérkezik Szingapúr éjszakai szafarija, ahol éjszakai, de nem őrülten bulizó állatokat csodálhatnak meg. Az 1984-es nyitása óta ez Szingapúr egyik top látnivalója az évenkénti több mint egy millió látogatójával. Azon kívül, hogy a turisták kisvonattal felfedeznek a világ kilenc régiója közül hetet, egy gyalogtúrán is részt vehetnek, mely során közelebbről is megismerhetik a védett állatokat és élőhelyeiket. A szafari közben megéhezett turistákat három étterem várja, ahol az ételek és a vendéglátás is a dzsungeléletet tükrözi.
Azok a turisták, akik kicsit pénzszűkében vannak és nem akarnak túl sokat költeni, örömmel fogják fogadni az a tényt, hogy Szingapúr Botanikus Kertjeinek legtöbb része ingyenesen látogatható. A Nemzeti Orchidea Kert az egyetlen kert, ahova belépőt kell váltanunk. A kertek több mint 60.000 növény- és állatfajnak adnak otthont, sőt itt található a világ első gyermek kertje is. Azok a látogatók, akik már jártak a kertekben, úgy nyilatkoztak róla, hogy teljesen beleszerettek a kertek trópusi növényzetétől.
A Gardens by the Bay, vagyis az Öböl menti kertek nem rég került fel Szingapúr top látnivalói közé, de egy biztos a kertészek és a kertek szerelmesei biztosan nem fogják kihagyni. A kevesebb mint egy évtizede megnyitott Gardens by the Bay egy a tengertől visszanyert területen terül el. A par három részből áll: a Bay Central Garden, amihez egy vízparti sétány is tartozik, amely végül összeköti a másik két kerttel; a Bay East Garden, amit fokozatosan nyitnak meg, ahogy folyamatosan készül; és végül a Bay South Garden, az itt található legnagyobb kert, ahol megismerhetjük a trópusi kertművelést és megcsodálhatjuk az akár 50 méter magas faszerű épületeket is, melyek uralják a kerteket.
A bájos, gyarmati stílusú Raffles Hotel Szingapúr arca. 1887-es megnyitása után gyorsan lett „A hellyé”, ahol Szingapúrban meg kell szállni. Hírnevét többek között olyan híres íróknak köszönheti, mint Rudyard Kipling, Somerset Maugham és Ernest Hemingway. Az egész hotel a luxus megtestesítője a 15 éttermével és bárjával, beleértve a Long Bárt, ahol az úgy nevezett Signapore Sling nevű koktélt is kitalálták. A világszerte legendás Raffles Hotelben egyenruhás, szikh portások vezetik be a vendégeket a délkelet-ázsiai történelembe. A főépület hallja a nyilvánosság számára is nyitva áll, míg a hotel múzeumot a 3. emeleten rejtették el.
Clarke Quay Szingapúr múltjának egy fontos helye, ami a mai napig az egyik top turista látnivaló. A Szingapúr-folyó szájánál található rakpart a 19. század végén a város kereskedelmi központja volt. Még ma is nagy a nyüzsgés a rakparton, de napjainkban már másféle kereskedelmi életet tapasztalhatunk meg, mint akkoriban: trendi éttermek, egyedi butikok, és számtalan más, lenyűgöző épület várja az idelátogatókat, melyeken megmutatkoznak mind az ázsiai mind az európai hatások. A Clarke Quay éjszakánként a piacból átváltozik egy igazi buli negyeddé, ahol elegáns szórakozóhelyek várják a bulizni vágyókat.
A Resorts World Sentosa a Szingapúr déli partjához közeli szigeten található Resorts World Sentosa, amely tulajdonképpen a lenyűgöző hotelek, éttermek, egy kaszinó és különböző témájú parkok szigete. A parkokban nem számít hány éves az ember, minden korosztály számára kínálnak remek szórakozási lehetőségeket. Mivel egy szigetről van szó, a legfőbb látnivalók egyértelműen a tengerhez kapcsolódnak, mint például a Marine Life Park és a Dolphin Island, ami egy vízi park és akvárium. A kaszinóban hihetetlenül sok táblajátékot és 2400 szerencsejáték-automatát próbálhatnak ki az idelátogatók, ám fontos, hogy csak az előírt ruházatban léphetnek be. Az éhes turisták több mint 60 étkezési lehetőség közül választhatnak.
Az Orchard Road Szingapúr híres bevásárló utcája, amely nem csak a helyiek, de a turisták körében is igen közkedvelt. Az utca a gyümölcsöskert után kapta a nevét, amihez vezet. Az Orchard Road tele van bevásárlóközpontokkal, magasabb árfekvésű éttermekkel, kávézóláncokkal, éjszakai klubokkal és hotelekkel. Sőt, a mindenkori szingapúri elnök hivatalos rezidenciája, az Istana is itt található. Az Orchard Road karácsonyi dekorációja világhírű, szarvasok ugrálnak a pálmafák felett, és hatalmas műhó födte mézeskalácsházak díszítik az utcát.