Anglia nagyszerű hely mindenki számára, akár az első alkalommal látogatnak el külföldre, akár már számtalanszor jártak különböző országokban. Ez részben azért lehet, mert azok, akik beszélnek angolul, a nyelv biztosan nem lesz akadály, hiszen az angolt a világon mindenhol beszélik. Akik először látogatnak el Angliába első sorban valószínűleg olyan népszerű látnivalókat csodálnak meg, mint a Westminster Abbey, az egyetemváros vagy a Stonehenge, esetleg vásárolnak a nevezetes londoni Knightsbridge szívében. A visszatérő látogatók pedig túrázhatnak a csodás, mocsaras vidékeken, megismerhetik a festői falvakat vagy beleáshatják magukat az angol örökségekbe.
A sussexi parton elhelyezkedő Brighton a 19. századtól számít népszerű tengerparti nyaralóhelynek. Felkapottságát leginkább annak köszönheti, hogy igen közel van Londonhoz, így a nagyvárosból is szívesen ellátogatnak ide 1-1 napra. A tengerparton sorakoznak a bájos, régi viktoriánus házak, melyek manapság szálláshelyként szolgálnak. Az idelátogatók kedvelik a híres Palace Piert, szívesen sétálgatnak a mólón, illetve Brigthon számos, hagyományos angol kertet is kínál, melyeket megcsodálhatnak a turisták. A város élénk éjszakai élettel büszkélkedhet. Brigthonban több neves előadóművész és sportoló is él.
Az angliai Cumbria északnyugati részén található Tóvidék az ország legnagyobb nemzeti parkjának ad otthont. A hegyvidéki régió igen népszerű a túrázók és hegymászók körében. A park évente több mint 15 millió látogatót vonz. A nemzeti park büszkélkedhet Anglia legmagasabb pontjával, a Scafell Pike-kal és leghosszabb tavával, a Windermere-vel. A kevésbé aktív pihenésre vágyók sétálgathatnak a völgyek között, miközben William Wordsworth, egy híres 19. századi költő versein elmélkednek, vagy épp felpattanhatnak egy gőzmozdonyra, ami végigrepíti őket a Tóvidék lenyűgöző tájain.
A tengerparti St. Ives ugyan egy régi halászfalu, mégis ez a település büszkélkedhet a délnyugati-angliai Cornwall egyetlen kikötőjével. A körülbelül tizenkétezres népességű festői város olyannyira népszerű nyaralóhelynek számít, hogy 2010-ben és 2011-ben is elnyerte az Egyesült Királyság legjobb tengerparti város címét. A kényelmes sportcipő használata mindenképp ajánlatos a dimbes-dombos, szűk macskaköves utcák butikjai és művészeti galériái között sétálgatva.
Bath városa azért kapta ezt a nevet, melynek jelentése „fürdő”, mert a rómaiak alapították meg Kr.u. 60-ban, akik a számos forrás miatt fürdőket építettek a térségben. A város a György korabeli időkben érte el népszerűségi csúcsát, amikor a gazdagok özönlöttek Bath-ba a fürdői miatt. A városban igen aktívan jelen van a kultúra napjainkban is, színház és isteni ételek várják a látogatókat. A délnyugati város remek kiindulópont, ha a Stonehenge-hez is szeretnénk ellátogatni.
Cambridge egy történelmi város Londontól körülbelül 80 kilométerre északra, ami a világhírű Cambridge-i Egyetemnek is otthont ad. Az 1209-ban alapított egyetem diákjai adják a város 123.000-es népességének közel 20 százalékát. Az idelátogatók miután körbetekintettek a neves egyetemen, hajókázhatnak a Cam nevű folyón, ellátogathatnak a Fitzwilliam Múzeumba, ahol megcsodálhatják az antik tárgyak hatalmas gyűjteményét, vagy keresztülsétálhatnak a Mathematical Bridge-n, vagyis a Matematikai hídon, ami néhány ember szerint szebb, mint a velencei hidak.
A fosszilis anyagok után kutatók semmiképp se hagyják ki Anglia Jurassic Coast nevű térségét, ami Bournemouth-tól Exmouth-ig terjed. Az itt található sziklák 185 millió évvel ezelőttre nyúlnak vissza, amikor a kontinensek egymásnak ütköztek, majd szétváltak. Charmouth a lehető legjobb hely, ahol ősmaradványokat találhatunk. Az idelátogatók a kövületek mellett sétálgathatnak a strandokon és a bájos, part menti városokban. Fontos, hogy legyenek óvatosak a sziklák közelében, hiszen bármikor lezuhanhat egy-egy nagyobb kődarab.
Oxford az Anglo-Saxon időkből származik, amikor még Oxenaforda néven volt ismert, ahol az ökrök átkeltek a folyón. Ma pedig már az angol nyelvterület legrégebbi egyetemének, a 12. században megalapított Oxfordi Egyetemnek otthont adó városként ismerik a világ minden táján. A délkeleti város Oxfordshire megyének a közigazgatási központja. Az Oxfordba látogatók több normann kastély maradványát, valamint a Christ Church Cathedralt-t, az egyetemi kápolnát és katedrális is megcsodálhatják. Mivel a világ minden részéről érkeznek diákok az Oxfordi Egyetemre, így Oxford egy etnikailag igen sokszínű városnak számít.
York egy fallal körülvett város a Foss és az Ouse folyók találkozásánál. Számos izgalmas látnivaló verseng a látogatók figyelméért a macskaköves utcák mentén. Az egyik fő látnivaló a York Minster, egy igen impozáns kőkatedrális telis-tele elképesztő műtárggyal. A középkori Clifford’s Tower-t Hódító Vilmos építtette, majd III. Henrik építtette újjá a 13. században. A toronyból hihetetlen panoráma nyílik a látogatók elé.
Anglia egyik legnépszerűbb helye a Stonehenge, egy történelem előtti emlékmű Wilthshire-ben. Körülbelül Kr.e. 2500-től a neolitikus és bronzkori emberek gigantikus köveket kezdtek el hordani Wales-ből és a Marlborough Downs-ból, ez pedig egészen a Kr.e. 1600-as évekig folytatódott. A Stonehenge-hez kirándulók egyszerre csodálhatják meg a monolitikus kőtömböket és a közeli, prehisztorikus Avebury-t, ahol még nagyobb kőgyűrűk helyezkednek el, ám sokkal kevesebb turista látogat el ide.
Nincs olyan nagyszerű szó, mellyel tökéletesen le lehetne írni London, Anglia és az Egyesült Királyság fővárosát. A nyüzsgő város történelmét a Westminster Abbey és a Buckingham-palota személyesíti meg. A palotához látogatók mindenképp várják meg az őrségváltást, hiszen rendkívüli látvány. Olyan „kötelező” programok várják a turistákat Londonban, mint a vásárlás a Knightsbridge és a Carnaby Street között vagy épp az utazás a híres, piros, emeletes buszokon. London híres az élő színházáról is, egy-egy előadás után mindenképp ugorjunk be az egyik helyi pubba egy finom sörre.